Yılmaz Büyükerşen’e saldırı

0

Olay dün 18.30 saatlerinde  Yenibağlar Mahallesi Haller Gençlik Merkezi’nin karşısındaki i bir kafenin önünden meydana geldi.  Büyükerşen, kafelerin yola koydukları masa ve sandalyelerin kaldırılmasını rica edince tartışma başladı.  Mahfuz Banlı ve adamları Yılmaz Büyükerşen’e önce yumrukla saldırdı, ardından silah çekti. Çevredekiler müdahale edince saldırganlar kaçtı. Başkan Büyükerşen, güvenlik sebebiyle hemen olay yerinin karşısında bulunan Haller Gençlik Merkezi’ne götürüldü.  Çok sayıda polis ekibinin geldiği olay yerinden kaçan saldırgan Mahfuz Banlı ve adamlarının yakalanması için çalışma başlatılırken, polis çevredeki güvenlik kamerası ve MOBESE görüntülerini incelemeye aldı.

SALDIRGAN MAHFUZ BANLI VE ADAMLARI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden Başkan Büyükerşen’e yapılan saldırıyla ilgili yapılan açıkalamada, saldırganın Mahfuz Banlı adlı bir sabıkalı ve adamları olduğu belirtildi. Açıklama şöyle: “29 Temmuz 2017 cumartesi günü saat 17.30 sıralarında TCDD’ye ait YHT yeraltı hattı üzerindeki alanda, işletmecilik yapan kişiler tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e silah çekilmiştir.

Büyükşehir belediye başkanı seçildiği ilk günden bu tarafa, Eskişehir’in çağdaş ve huzurlu bir kent olması için çalışan ve bu gerçek tüm ülke kamuoyu tarafından bilinen Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in uğradığı bu menfur saldırı kabul edilemez.

Paylaş

Yorum yapabilirisiniz

14 − fourteen =