Ulus Gazetesi Aboneliği

abonelik

Dün bir ulus ki düşmüş yola, ses olmuş ona Hakimiyet-i Milliye…

Varoluş savaşının en umutsuz, ulusçu devrimcilerin en yalnız döneminde başlar yayın yaşamına. İstanbul’da halkın üzerine doğrultulan namlular gibi işgalcilerin yalanını yayan, halkı yılgınlaştırmaya ant içmiş işbirlikçi basına karşı bir çoban ateşi olarak çıkar yola.

Kendine biçtiği görev boyundan büyüktür: İlk başyazısında, “Hakimiyet-i Milliye’nin mesleği, ulusun egemenliğini savunmak olacaktır.” denir.

1934’te ulusal devrimini gerçekleştirmekte olan bir önderliğin yayın organı olarak adını “Ulus”a çevirdiğinde de; bağımsızlık savaşının en tumturaklı günlerinde baskı makinesi eksikliğine, kağıt ve mürekkep kıtlığına, kısaca cüssesine bakmaksızın “Emperyalizme karşı kutsal savaş ilan etmek, vicdanı olan bütün insanlar için bir görevdir. Uluslararası bir işbirliğiyle bu hedefi yerine getirmelidir.” derken de yalnız ulus egemenliğine, Türkiye’nin özgürlüğüne, emperyalizme karşı ezilen ulusların bağımsızlığı ülküsüne, “zeka, bilgelik ve beceriye” dayanmıştır.

Bilgi çağında emperyalizm yanlısı bilgi kirliliği ve tek yönlü propaganda, 1920’lerin “mütareke basınını” anımsatıyor. Kendimize buna karşı ulusal bilinci yayma, halkla yan yana, ulusun birikimi için yayın yapma görevini, 1920’nin sorumluluk duygusuyla biçiyoruz.

Adımız andımızdır!

 

Abonelik için banka havalesini gerçekleştirip bize aşağıdaki form aracılığıyla bildirmeniz yeterli olacaktır.

 

Yurtiçi 70.- TL (Posta ücreti dahil)
Yurtdışı 120.- TL (Posta ücreti dahil) veya 40.- Euro

Abonelik süresi ücretin alındığı günden itibaren bir yıldır.

isbank
Kızılay Şb. 4214-1603299

turk-ekonomi-bankasi
Kızılay Şb. 25 468
ziraat-bankasi
Başkent Şb. 512 047 58-5001
pttbank
533 14 69 numaralı posta çeki hesabı
ziraat-bankasi

Euro cinsinden ücret için Ziraat Bankası Başkent Şb. 512 047 58-5002 numaralı hesap.

 

ULUS Gazete aboneliği için Ziraat Bankası’nın Almanya’da ki 10 şubesinden ve Londra ve New York’ta ki şubelerinden havale yapılabilir.Diğer yabancı bankaların 12,50 Euro’ya yaptıkları havaleleri Ziraat Bankası şubeleri 6 Euro’ya yapmaktadır.

 

Banka Havalesi işleminden sonra bize bu formdan bildirebilirsiniz.

[contact-form-7 id=”740″ title=”Gazete Aboneliği”]