Askerlerden Bildiri: “Bildiğimiz Tek Yol Atatürk’ün Yoludur”

0

TSK’dan FETÖ baskısı ile ayrılan öğrenciler “Bildiğimiz Tek Yol Atatürk’ün Yoludur” dedi.

TSK’dan ayrılan ve atılan öğrencilerin mağduriyetlerini etkin bir biçimde anlatmak için 2009 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden Ayrılan ve Atılan Öğrenciler Platformu adıyla kurulan platform, darbe girişiminin arından ortaya çıkan atılma ve ayrılma hikayelerinin arından bir bildiri yayınladı.

Bildiri ise şöyle:

“BİZLER SORULARI ÇALARAK HARBİYEYE YERLEŞTİRİLEN CEMAATÇİLERDEN DEĞİLİZ. BİZLER KENDİ DEVRE ARKADAŞIMIZI ARKASINDAN İSPİYONLAYARAK İŞ ÇEVİRECEK KADAR ALÇALIP ONLARA CEZA VERDİRENLERDEN DEĞİLİZ. BİZLER HAFTASONLARI IŞIK EVLERİNDE BİRBİRİMİZİ ŞİKAYET EDENLERDEN DE DEĞİLİZ. BİZLER DEVLETİMİZİN BİZE VERDİĞİ SİLAHI MERMİYİ MİLLETİMİZE DOĞRULTACAK KADAR ALÇALMIŞ ŞEREFSİZLERDEN YANA OLMADIK. BİZLER BU YAPININ İÇİNDE BULUNARAK ŞANLI YUVA HARBİYENİN ADINI KİRLETENLERDEN HİÇ DEĞİLİZ.

BİZLER CEMAATÇİ YAPININ HARP OKULUNDAKİ HER TÜRLÜ CEZA İŞKENCE İFTİRA VE SAHTE SAĞLIK RAPORLARINA MAĞRUZ KALARAK ASKERİ OKULLARDAN AYRILAN VE ATILAN ÖĞRENCİLERİZ

HEDEFİMİZ ŞANLI ORDUMUZUN BU KİRLİ YAPIDAN TAMAMEN ARINDIRILMASINI SAĞLAYARAK O RÜTBELERİ HAK EDEN ARKADAŞLARIMIZA İTİBARLARININ GERİ VERİLMESİNİ SAĞLAMAKTIR.

İNANDIĞIMIZ VE PEŞİNDE KOŞTUĞUMUZ HİÇBİR SİYASİ OLUŞUM YOKTUR.

BİLDİĞİMİZ TEK YOL ATATÜRK’ÜN YOLUDUR.”

Platform yöneticilerinden Bilal Okuyucu ile yaptığımız görüşmede hem platformun kuruluşu hem de darbe girişimi sonrası gelinen aşamayı anlattı.

“Platformumuz askeri okullardan ayrılmak zorunda kalan ve atılan öğrencilerin sayısının çokca artması sebebiyle 2009 yılında kuruldu.En başta bu yapılanların ne kadar sistematik ve örgüt işi olduğu net anlaşılamamış olsa da 2011 yılının sonunda TBMM dilekçe alt komisyonu askeri okullarda olanları araştırmak için komisyon kurdu tarafları dinledi. Ve ilk kez binlerce öğrencinin okuldan atılmasının ya da bir şekilde ayrılmaya zorlanmasının bir sistematik ve örgüt düzeni içinde yapıldığı belgelendi. Tabii ki iddialara yanıt veren FETÖ mensubu subay ve generaller iddiaları reddettiler. 15 temmuza geldiğimizde gördük ki, bizleri okullardan atan ya da ayrılmamız için her türlü işkenceyi, iftirayı yapanlar ve cezaları verenler kendi öğrencilerinin bizlerin yerini alması TSK’yı daha iyi kontrol etmek için kendilerinden olmayanları bu okullardan elemine etmişler. Ayrıca bu bulguların hepsi Ankara’da FETÖ soruşturmasını yöneten savcının iddianamesinden tutun Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık dahi devletin tüm kademelerinde bilinmektedir.Platformumuz tamamen iade-i itibar, mesleğe ya da kamu görevine dönüş, mecburen ödediği tazminatların iadesi, FETÖ mensubu subayların davalarına müdahil olmayı talep etmektedir.”

Paylaş

Yorum yapabilirisiniz

two + 19 =